Побутові осушувачі повітря є ефективними засобами для будинку або квартири, в частині підтримки рівня вологості в комфортному діапазоні. Компактні осушувачі успішно застосовуються для усунення зайвої вологи в невеликих складських приміщеннях, гаражах, льохах і підвальних приміщеннях.
Осушувачі повітря володіють рядом позитивних якостей:
- Подовжують термін експлуатації будівельних конструкцій і споруд;
- Запобігають запотіванню вікон;
- Попереджають псування книг, меблів, картин, побутової техніки;
- Збільшують термін зберігання будматеріалів, лікарських засобів, побутової хімії, сипучих продуктів;
- Їх можна використовувати як для осушення приміщень, які постраждали в результаті повеней, так і для сушіння мокрого взуття та одягу;
- Ефективність застосування видна не тільки в приміщеннях з високим рівнем вологості, але і там, де погано організована вентиляція;
- Скорочують витрати, пов'язані з опаленням будинку завдяки більш високій швидкості нагрівання сухого повітря;
- Є компактними і легко переміщуються;
- При наявності додаткових пристроїв осушувачі здатні іонізувати і очищати повітря.
-
-
Принцип роботи осушувачів і їх пристрій
Основними складовими будь-якого побутового осушувача повітря є наступні елементи:
- Компресор;
- Випарник у вигляді охолоджуючої пластини;
- Конденсатор, який представляє собою нагревающую пластину;
- Вентилятор;
- Піддон, необхідний для збору конденсату;
- Патрубок для відводу вологи;
- Зовнішній або вбудований гігростат.
-
Види
Кімнатні осушувачі, призначені для побутового використання, характеризуються наступними принципами роботи:
- Конденсаційний – осушувач виконує функції кондиціонера шляхом охолодження випарника за участю холодоагенту;
- Абсорбційний – осушувач знижує рівень вологості в приміщенні за рахунок знаходиться всередині диска, який вбирає вологу;
- Деливиксцентный – осушувач також знижує рівень вологи в приміщенні, але вже не за рахунок диска, а завдяки перетворенню абсорбуючих таблеток у соляний розчин, що видаляється крізь патрубок для відведення конденсату.
-
Відомі також мембранні та роторні осушувачі, однак їх використання в домашніх умовах є недоцільним з огляду на значної енергоємності.
Переважна число моделей має компактністю, за способом розміщення розрізняють настінний, підлоговий і настільний осушувачі. Роль осушувача може виконуватися і кондиціонером.
Як вибрати осушувач для квартири і будинки
Перед здійсненням покупки потрібно точно визначитися з необхідністю встановлення осушувача. Якщо у Вашому помешканні відзначений високий рівень вологості, присутній неприємний запах, активно розвиваються грибок і цвіль, то установка осушувача повітря є необхідністю.
Як же правильно зробити вибір, і якими основними критеріями керуватися при виборі осушувача для роботи квартирі чи приватному будинку?
-
Спочатку потрібно розібратися які параметри осушувачів заслуговують першочергової уваги. Функціональні особливості і параметри обладнання повинні повністю відповідати висунутим вимогам. Немає сенсу в покупці більш потужного обладнання, яке потім буде експлуатуватися при мінімально задіяної потужності. Більш докладно можна зупинитися на тих характеристиках, які відіграють основну роль при виборі побутового осушувача повітря.
Продуктивність
Продуктивність осушувача (видалення кількості вологи за добу) є головним критерієм, що впливає на вибір обладнання. Краще віддати перевагу осушувачу з невеликим запасом потужності, ніж придбати той, який буде постійно працювати на межі своїх можливостей. Осушувач повинен за короткий час знизити рівень вологості до необхідного показника і без видимих труднощів підтримувати його в такому стані.
-
При недостатній потужності осушувач може працювати безупинно, з працею дотримуючись заданого діапазону рівня вологості, споживаючи при цьому електрика. Очевидно, що невпинна робота знижує термін експлуатації осушувача.
-
Надмірно потужний осушувач здатний швидко знизити рівень вологості в приміщенні, але зважаючи надлишкової продуктивності буде використовувати більше електроенергії. До того ж із зростанням продуктивності пропорційно йому зростає і рівень шуму.
Существует множество вариантов точного расчета среднестатистического выделения влаги в жилых помещениях, однако все они являются достаточно сложными. В сети можно найти массу готовых формул, подставив в которые свои значения можно определить величину среднестатистического вылаговыделения.
Известен и более простой, но менее точный метод расчета. Данный расчет не позволяет определить влаговыделение, но дает возможность определить приблизительную производительность осушителя.
Если, к примеру, нужно осушить комнату площадью 16 кв.м, то эту цифру следует умножить на коэффициент 0,7 и будет получен результат 11 л/сутки. Соответственно и производительность осушителя должна быть не меньше 11 л/сутки.
Результаты, полученные подобным расчетом, могут существенно отличаться от результатов, полученных при использовании инженерных формул из-за того, что в грубый расчет входит и воздухообмен осушителя, о котором пойдет речь ниже.
Объем бака
Величина бака не має принципового значення, але при установці осушувача в приміщеннях з високою вологістю (басейн, душова, ванна, сауна, лазня, погріб) цей показник є досить суттєвим.